top of page

Eğitim için Notion

Notion_for_students___teachers_-_hero.png

BU MADDEDE

Dersler arasında, ev ödevi, not almak, ders çalışmak, atletizm, ders dışı ve kulüpler, öğrenci olmak bunaltıcı olabilir. Notion, ister öğrenci ister öğretmen ol, yukarıdakilerin tümünü yönetebileceğin hepsi bir arada çalışma alanıyla sana yardımcı olmak için burada 🍎

Ekran Resmi 2022-01-06 15.40.30.png

Not: Notion Personal Pro planları (sınırsız depolama ve yüklemeler dahil), hesaplarını okul e-posta adresleriyle ilişkilendiren üniversite öğrencileri ve öğretmenler için %100 ücretsizdir.

Çalışma alanını yükselt

Öğrenciler ve eğitimciler için ücretsiz Personal Pro planından yararlanmak için:

 • Öncelikle, Notion hesabınla ilişkili e-posta adresinin okulun tarafından sağlanan e-posta adresi olduğundan emin olman gerekir.

 • Kenar çubuğundaki Ayarlar & Üyeler'i ve ardından Hesabım'ı tıklayarak kayıtlı e-postanı değiştirebilirsin.

 • Ardından, Ayarlar & Üyeler'deki Yükseltme sekmesine git. Zaten ücretli bir plandaysan, Planlar'a tıkla.

 • Aşağı kaydırdığında, Ücretsiz eğitim planı alın yazan bir buton görmelisin (zaten bir Takım Planı veya Kurumsal Plan kullanıyorsanız bunu görmezsin):

 • Okulun sistemimiz tarafından tanınırsa, otomatik olarak yükseltileceksin ve hazırsın!

 • Okulun sistemimiz tarafından tanınmıyorsa, nedenini bildiren bir açılır mesaj görürsün.

 • İlk olarak, E-postayı değiştir butonunu tıklayarak Notion hesabının eğitim e-posta adresinle ilişkili olduğundan emin ol.

 • E-posta adresini değiştirdikten sonra hala bu açılır pencereyi görüyorsan, üniversiten listemizde olmayabilir. Destek ekibimiz yardımcı olabilir! Bize mesaj göndermek için Notion uygulamasının sağ alt köşesindeki ? butonuna veya team@makenotion.com adresinden bize e-posta gönderebilirsin.

 • Ücretsiz bir eğitim planı için bir promosyon kodun varsa, premium özellikleri ücretsiz olarak otomatik olarak açmak için aynı forma girebilirsin.

Ekran Resmi 2022-01-06 15.40.30.png

Not: Yeni sürüme geçmek için Notion hesabını geçerli bir eğitim e-posta adresiyle ilişkilendirmen gerekir - şu anda doğrulamak için öğrenci kimliklerini veya diğer belgeleri kabul etmiyoruz. Kişisel e-posta adresleri (gmail.com veya outlook.com gibi) uygun değildir. Bunun için üzgünüm!

Nele dahil?

Ekran Resmi 2022-01-06 15.40.30.png

Not: Hızlı bir karşılaştırma olarak, ücretsiz Kişisel Plan'ın 5 konuk ortak çalışanı ve dosya yüklemeleri için 5 MB sınırı vardır. Kişisel Profesyonel Plan genellikle ayda 5 ABD Doları tutarındadır.

Bir grupla ya da takımla çalış

Yine de Kişisel Pro Planında diğer birçok kişiyle çalışabilirsin. Misafir erişimini kullanarak, alışveriş listeni oda arkadaşlarınka paylaşabilir, sınıf arkadaşlarınla bir proje üzerinde işbirliği yapabilir ve hatta tüm organizasyonu yönetebilirsin. İşte nasıl:

 • Başkalarıyla paylaşmak istediğin herhangi bir sayfada, sağ üstteki Paylaş'a git.

 • Davet Et'e bas.

 • Davet etmek istediğin kişinin e-posta adresini gir.

 • Açılır menüden o kişi için bir erişim düzeyi seç (yani salt okunur, salt düzenleme, salt yorum) ve Davet Et'e bas.

 • Sayfanın bağlantısını içeren bir e-posta alacaklar.

 • Henüz Notion kullanmıyorlarsa, sayfana erişmek için kaydolabilirler.

Ekran Resmi 2022-01-06 15.40.30.png

Not: Birini bir sayfaya davet ettiğinde, varsayılan olarak tüm alt sayfalarına otomatik olarak erişebilirler. Bununla birlikte, alt sayfa izinlerini kısıtlayabilir veya genişletebilirsin!

Yukarıda gösterilen yöntemi kullanarak, esasen tüm bir çalışma alanını paylaşabilirsin:

 • Diğer kişilerin erişmesini istediğin tüm alt sayfalarla birlikte kenar çubuğunda bir üst düzey sayfa oluştur.

 • İşbirliği yapmak veya içerik paylaşmak istediğin herkesi davet et.

 • Ücretsiz olarak istediğin kadar misafir ekleyebilirsin.

Şablonlarla başla

Notion'da yeniysen, içeriğini yazma, düzenleme ve düzenlemeyle ilgili temel bilgileri hızlıca almak için buradan başlamanı öneririz.

Şablonlarımız aynı zamanda harika bir ilk adımdır - bir miktar yapı sağlarlar ve bunları istediğin gibi özelleştirebilirsin! Sadece öğrenciler ve öğretmenler için bir demetimiz var:

 • Kenar çubuğundaki Şablonlar butonuna tıkla.

 • Veya yeni bir sayfa oluşturmak için + Yeni sayfa butonunu veya kenar çubuğundaki + butonlarından herhangi birini kullanabilir ve gri tonlamalı menüden Şablonlar'ı seçebilirsin.

 • Beğendiğin bir şablon bulduğunda, çalışma alanına eklemek için sağ üstteki mavi Bu şablonu kullan butonuna tıkla.

Ekran Resmi 2022-01-13 17.48.51.png

Şablonlar: Uygulama içinde, öğrenciler ve öğretmenler için şablonlar Eğitim kategorisi altında bulunabilir.

Ayrıca, şablon seçicinin sağ alt kısmındaki ↗ Daha fazla şablona göz at butonu aracılığıyla veya burayı tıklayarak eğitim kullanıcıları için şablon galerimize göz atabilirsin →

SSS
Öğrenciyim/eğitimciyim ancak eğitim amaçlı bir e-posta adresim yok.
Maalesef, yükseltme yapmak için Notion hesabını geçerli bir eğitim e-posta adresiyle ilişkilendirmen gerekecek - şu anda doğrulamak için öğrenci kimliklerini veya diğer belgeleri kabul etmiyoruz. Kişisel e-posta adresleri (gmail.com veya outlook.com gibi) uygun değildir. Bunun için üzgünüm!

Ücretsiz bir eğitim planına yükseltebilir miyim, ancak kişisel e-posta adresimle Notion'ı kullanmaya devam edebilir miyim?
Maalesef şu anda değil — ücretsiz eğitim planına yükseltmek için Notion hesabını bir eğitim e-posta adresiyle ilişkilendirmen gerekecek. Kenar çubuğundaki Ayarlar & Üyeler'in Hesabım sekmesine giderek e-postanı değiştirebilirsin.

Notion öğrenciler ve eğitimciler için neden ücretsizdir?
Notion okul için mükemmel bir araçtır. Gelecek nesil düşünürleri, hayalperestleri ve liderleri desteklemek istiyoruz.

Zaten bir Kişisel Profesyonel Plan için ödeme yapıyorum. Yine de ücretsiz erişim alabilir miyim?
Evet! Notion'daki Ayarlar & Üyeler paneline git, Hesabım sekmesini seç, ardından Kişisel Bilgiler bölümünün altındaki E-postayı Değiştir'e tıkl. Öğrenci e-posta adresini gir. Ardından, Ayarlar & Üyeler'deki Yükseltme sekmesine git. Aşağı kaydır ve Ücretsiz eğitim planı alın yazan butonu tıkla (zaten bir Ekip Planı veya Kurumsal Plan kullanıyorsan bunu görmezsin).

Okulun sistemimiz tarafından tanınırsa, otomatik olarak yükseltileceksin ve hazırsın! Gelecekteki Notion satın alımlarına uygulanabilecek, vadenizin kalan değeri için orantılı bir kredi alacaksın.

 

Ücretsiz erişim için uygun muyum?
Aşağıdaki durumlarda uygunsun:

 1. Akredite bir kolej veya üniversitede öğrenci veya eğitimciysen

 2. Bir okul e-posta adresin varsa. Şu anda doğrulamak için öğrenci kimliklerini veya diğer belgeleri kabul etmiyoruz.

Aşağıdaki durumlarda uygun değilsin:

 1. Bir K-12 öğrencisi veya K-12 eğitimciysen. Ancak yine de sınırsız depolama alanına sahip Kişisel Planımızı ücretsiz olarak kullanabilirsin! Fiyatlandırma sayfamızda daha fazla bilgi edin.

 2. Notion hesabın, gmail.com veya e-posta adresi gibi kişisel bir e-posta adresiyle ilişkilendirilir.

Mezun olduğumda ne olacak?
Bir okul e-posta adresiyle ilişkili olduğu sürece ücretsiz öğrenci hesabını kullanmaya devam edebilirsin. Mezun olduktan sonra e-posta adresini değiştirme ve ücretli bir plana geçme fırsatın olacak.

Ücretsiz eğitim planı butonuna tıkladım ancak bir hata mesajı aldım.
Bu, üniversiten veya eğitim kurumunun sistemimiz tarafından tanınmaması durumunda gerçekleşir. Destek ekibimiz yardımcı olabilir! Bize mesaj göndermek için Notion uygulamasının sağ alt köşesindeki ? butonuna veya team@makenotion.com adresinden bize e-posta gönderebilirsin.

Ücretsiz eğitim planı düğmesi görmüyorum.
Halihazırda bir Ekip Planına veya Kurumsal Plana aboneysen veya çalışma alanında birden fazla yönetici/üye varsa Ücretsiz eğitim planı butonunu görmezsin.

Ekip Planları veya Kurumsal Planlar için herhangi bir eğitim ücreti var mı?
Bu eğitim indirimi yalnızca Kişisel Profesyonel Plan için geçerlidir - ne yazık ki Takım Planları veya Kurumsal Planlar için indirim yoktur.

Yine de, misafir erişimini kullanarak ücretsiz Kişisel Profesyonel Planında sınıf arkadaşlarınla işbirliği yapabilirsin. Burada misafirler hakkında daha fazla bilgi edin →

Notion_for_startups_-_hero.png

BİR SONRAKİ

Yeni başlayanlar için kredi

Doğrulanmış tüm girişimler, herhangi bir takım tabanlı plan için 1000 ABD Doları'na kadar kredi kullanabilir. Bu tekliften nasıl yararlanacağını ve krediyi nasıl kullanacağını anlatacağız.

bottom of page