top of page

Alt sayfa oluştur

Create_a_subpage_-_hero.png

BU MADDEDE

Notion'da klasör yok. Bunun yerine, sayfalar sayfaların içinde... sayfaların içinde düzenleyebilirsin. Burada sana alt sayfa dediğimiz başka bir sayfanın içinde nasıl sayfa oluşturacağını göstereceğiz 📑

Alt sayfa ekle

Varolan bir sayfada /sayfa kullanarak bir alt sayfa oluştur.

 

  • Hemen boş alt sayfayla karşılaşacaksın. Bir başlık ver, herhangi bir yeni sayfada yaptığın gibi içerik eklemeye başla.

  • Şimdi, ana sayfaya döndüğünde, alt sayfayı satır içinde göreceksin.

Kenar çubuğunu ve içeriğini kullan 

Doğrudan kenar çubuğundan da bir alt sayfa oluşturabilirsin!

 

  • Çalışma alanının sol üst köşesindeki düğmesini kullanarak kenar çubuğunu aç.

  • Kenar çubuğundaki mevcut herhangi bir sayfanın üzerine gel ve sayfa adının sağında görünen + düğmesine bas. Bu, içine hızlı bir şekilde bir sayfa ekleyecektir.

Alt sayfanı ekledikten sonra, onun artık kenar çubuğunda üst sayfanın altına yerleştirilmiş olarak göründüğünü fark edeceksin.

 

Ayrıca bu yapının sol üstteki içerik haritasına yansıdığını göreceksin. Bu, üzerinde çalıştığınız sayfanın konumunu ve hiyerarşisini görmeni kolaylaştırır.

Sayfa yapını yeniden düzenle

Çalışmanı nasıl organize edeceğin konusunda herhangi bir sınırlama yoktur ve çalışma alanındaki sayfalar kolayca yeniden düzenlenebilir.

 

  • Bir alt sayfayı yuvadan çıkarmak için, kenar çubuğunda üzerine tıkla ve üst sayfanın açma/kapatma düğmesinden dışarı sürükle.

  • Bir sayfayı yuvalamak için tersini yap. Tıkla ve başka bir sayfaya sürükle.

What_is_a_database_-_hero.png

BİR SONRAKİ

Veritabanı nedir?

Veritabanları, Notion'da sayfalarını yönetmene ve düzenlemene yardımcı olan temel bir özelliktir. Ne olduklarını ve çalışma alanını yükseltmene nasıl yardımcı olabileceklerini açıklayalım 🗄

bottom of page